Şikayet/Öneri Formu

Özel Orhangazi Umut Diyaliz Merkezi

Özel Orhangazi Umut Diyaliz Merkezinde hastalara en iyi renal replasman tedavisini sunabilmek amacıyla tedavi yöntemleri üzerinde yaptığı araştırma geliştirme çalışmalarını sürdürerek hastaların kendilerini daha iyi hissetmelerini ve yaşam kalitelerini yükseltmelerini sağlamaktadır.

En son model 25+1(Yedek) makine

1 uzman doktor

1 pratisyen doktor

5 hemşire/diyaliz teknikeri

1 psikolog

1 diyetisyen

1 teknisyen

2 servis aracı ve deneyimli şoförleri ile sizlerle buluşuyor.

Teknik Donanım

Hastaya uygulanacak tedavi şekli, tedavi süresi, hastadan alınacak sıvı miktarı, diyaliz süresince yapılacak destek tedavileri ve buna benzer tüm işlemler önceden makinenin bilgisayar sistemine kayıt edilmekte ve sonra tedaviye başlanmaktadır.

Makinelerimiz hastanın tansiyonunu otomatik olarak ölçmekte, hafızasına kayıt etmekte ve eğer belirlediğimiz sınırlar dışına çıkmış ise bizi sesli ve ışıklı olarak uyarmaktadır. Böylece hastalarımızın ani tansiyon düşmesi veya yükselmesi makine tarafından bize ikaz edilmektedir. Makinelerimizde artık tüm Dünyada ve ülkemizde de Doktorlar tarafından tercih edilen Bikarbonat Sistemli ve HDF (Hemodiya Filtrasyon) Hemodiyaliz tedavi şekilleri yapmaktadır. Hemodiyaliz tedavisi sırasında hastalar da oluşan ani tansiyon düşmesi, kramplar ve buna benzer yan etkiler Bikarbonat sistemli diyaliz tedavisi sırasında daha az olmakta veya hiç olmamaktadır, hastalar daha rahat ve sıkıntısız olarak, gerekli tedavi sürelerini tamamlamaktadırlar.

Merkezimizde bulunan su sistemi ve diğer tüm tıbbi cihazlar, Avrupa Standartlarında, markalarının en son modelidir. Hastaların kanını filtrelerde (suni böbrek) yıkadığımız suyu elde ettiğimiz arıtma sistemimiz (Rewerse Osmoz) de Alman malı olup, halen Avrupa ve Amerika’da en çok kullanılan ve en güvenilir sistemdir. Bu hastalığın sonucu olarak hastalarımızın büyük bir kısmı çok az veya hiç idrar çıkaramazlar. Hastaların iki diyaliz seansı arasında aldığı sıvıların vücuttan uzaklaştırılması bilindiği gibi tedavi sırasında makinede olmaktadır. Makinelerimizin volümetrik kontrollü olması, yani fazla sıvının tedavi sırasında alınan miktarının bilinmesi ve bilgisayar ekranında görülmesi, hastalardan kontrollü sıvı çekilmesine neden olmakta ve hastada artık sıvı kalmasına veya fazla sıvı çekilmesine engel olmaktadır. Bu önemli bir özelliktir.

Merkezimizde bulunan cihazlar Braun , Gambro ve Fresenius markadır. Temizliği ve güler yüzlü personeliyle Hastalarımıza çağdaş ve dinamik hizmet vermektedir. Hemodiyaliz cihazları ile aşağıdaki tüm tedavi yöntemleri ve renal replasman tedavilerini güvenle uygulanabilir.

Biokarbonat Diyalizi Single-Needle veya SN Klik-klak Ultrafiltasyon ve Sodyum profilleri

ISO-UF program Online Hemodiyafiltrasyon

♦ Tek kullanımlık diyaliz

♦ Polisulfonfiltreleri

♦ HD bikarbonat

♦ HDF

♦ Tek iğne

♦ Kontrollü UF

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Arapzade Mah. Eyyüp Topçu Cad. Özbey Apartmanı Zemin Kat No:13
Orhangazi/Bursa

orhangaziumutdiyaliz@hotmail.com
+90 (224) 573 77 78
Orhangazi Umut Diyaliz Merkezi Orhangazi Umut Diyaliz Merkezi Orhangazi Umut Diyaliz Merkezi Orhangazi Umut Diyaliz Merkezi Orhangazi Umut Diyaliz Merkezi Orhangazi Umut Diyaliz Merkezi Orhangazi Umut Diyaliz Merkezi Orhangazi Umut Diyaliz Merkezi